herozone

blog o komiksach i superbohaterach

FILMY NEWSY

Znamy datę wydania i grafikę okładki Ligi Sprawiedliwości


Liga Sprawiedliwości ma pojawić się na DVD i Blu-rayu 30 stycznia. Film miał swoją kinową premierę w listopadzie. Adaptacja komiksu DC po raz pierwszy połączyła najbardziej popularnych obecnie superbohaterów  Batmana (Ben Affleck), Supermana (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Flasha (Ezra Miller), Aquamana (Jason Momoa), oraz Cyborga (Ray Fisher) – w pojedynku z super łotrem Steppenwolfem i jego armią Parademonów.

Liga Sprawiedliwości jest piątym filmem w serii tak zwanego  DC Extended Universe, które rozpoczął się Człowiekiem ze stali w 2013 roku.  Pomimo wielkich oczekiwań na pierwsze wspólne pojawienie się członków Ligii, film nie stał  sukcesem finansowym, na jaki liczyła wytwórnia filmowa, ani też nie zebrał pozytywnych recenzji.  W tej chwili wycofywany jest z amerykańskich kin, oczywistym staje się, że zarobi mniej niż Człowiek ze Stali. Jednak sprzedaż filmów na płytach DVD i Blu-ray przedstawia się często inaczej w przypadku filmów, które zawiodły finansowo w kinach. Tak też może być z Ligą Sprawiedliwości.

Według strony amerykańskiego sklepu z elektroniką BestBuy Liga Sprawiedliwości ma pojawić się w sprzedaży  30 stycznia tego roku.  Studio filmowe nie potwierdziło jeszcze tej wiadomości , wydaje się to prawdopodobne, ponieważ tego dnia nie ma żadnej dużej premiery DVD. Dodatkowo wydają się potwierdzać plotki o wydaniu ze steelbookiem i z rysowaną okładką. Zdjęcie poniżej:

maxresdefault (1)
Pomimo porażki Ligii Sprawiedliwości, wytwórnia ma nadzieje, że DCEU nie jest jeszcze martwe. Studio cały czas ma plany związane z kolejnymi filmami opartymi na komiksach DC. Następnym filmem, jaki się ukaże jest  reżyserowany przez Jamesa Wana  Aquaman. Ma on swoją premierę w grudniu tego roku. W roli króla Atlantydy ponownie pojawi się Jason Momoa. Później pojawi się reżyserowany przez Davida F. Sandberga Shazam!, w którym wystąpią Asher Angel jako Billy Batson i Zachary Levi jako Shazam. Premiera planowana jest na kwiecień 2019. Jeszce później planowana jest premiera drugiej cześć Wonder Woman, ale to dopiero w grudniu 2019.

CZYTAJ TAKŻE:Wonder Woman 2 to będzie inny film.

Poza wspomnianymi trzema filmami wytwórnia WB ma kilka innych projektów związanych z DCEU, które są w różnych stadiach rozwoju. Włączając w to drugą część Ligi Sprawiedliwości , której scenariusz dopiero powstaje. Jednak nie wiadomo kiedy film pojawi się w kinach ani kto w nim wystąpi. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: ScreenRant


1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

47 + = 49

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.