herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót na Równinę Okropności. Tom 2-recenzja


Dzisiaj Herozone przeprowadzi wywiad z siedmioletnią Krysią, fanką komiksów, która jest świeżo po lekturze drugiego tomu przygód Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda, zatytułowanego Powrót na Równinę Okropności.

– Które opowiadanie podobało ci się najbardziej?

– O kwadratowych ludziach, czyli Powrót na Równinę Okropności.

– Czy możesz opowiedzieć o czym było?

– Nasza piątka bohaterów, czyli: Sknerus McKwacz, Kaczor Donald i trójka jego siostrzeńców musieli zawieźć kwadratowe kury do ich domów na Równinę Okropności. Nie wiedzieli, że ktoś ich szpiegował. Gdy dotarli już prawie na miejsce zapadła noc i ktoś im ukradł kury. Rankiem zobaczyli kwadratowe miasto, w którym nie można było pokazywać okrągłych przedmiotów. Wszyscy wyglądali tam jakoś dziwnie. Przypominali Donalda bez piór, ale mieli kwadratowe czapki i nosy. Gdy zasiedli do wspólnego śniadania podano im kwadratowe kanapki. McKwacz zapomniał o zakazie wyjął swoją szczęśliwą dziesięciocentówkę. Wtedy wszyscy bardzo się oburzyli – bo była okrągła!! McKwacza zaczęto ścigać i przykuto go do skały……

Lektura najnowszych przygód sympatycznych kaczek sprawiła małej Krysi dużo przyjemności.

– Więcej może nie zdradzaj, żeby inni czytelnicy mieli niespodziankę. Co się stanie z McKwacza, czy zostanie przykuty do skały na zawsze, czy też siostrzeńcom uda się go uratować? Kim okaże się tajemnicza postać, która ich szpiegowała? O tym przekonacie się czytając nowy tom przygód zabawnych kaczorów.

– Czy zaciekawiła cię jeszcze jakaś historia?

– Fajowska była historia o srebrnej tacy. Sknerus McKwacz dostał niezwykły prezent od tajemniczego nadawcy-była to srebrna taca. Gdy położył na niej swoją pierwszą dziesięciocentówkę, okazało się ze zniknęła.  Podejrzewał, że była to sprawka złej czarownicy Magiki De Czar. Zadzwonił do swoich detektywów, którzy śledzili jej dom i wyglądali jak Holmes i Watson, tyle że mieli czarne nosy. Powiedzieli mu, że zła czarownica nie latała od kilku dni i siedziała w swoim domu. Sknerus McKwacz przez przypadek usiadł na tacy, a wtedy jego kuper zniknął. Pojawił się natomiast na talerzu Magiki De Czar…

– I co było dalej? Odzyskał swój kuper i co ważniejsze swoją szczęśliwą dziesięciocentówkę, której zawdzięcza powodzenie w interesach?

– Nie powiem, to niespodzianka 😊

– Lubisz czytać komiksy o Kaczkach?

– Jasne, są superowe. Kaczki mają ciekawe przygody, zwiedzają świat. Dużo się można dowiedzieć z nich ciekawych rzeczy. Najbardziej lubię siostrzeńców. 

– Czy polecasz ten komiks innym czytelnikom?

– Jak najbardziej mogę polecić wszystkim czytelnikom ten tom! Daję 5 gwiazdek!

Doskonała lektura dla fanów komiksów z disneywskimi bohaterami, zarówno tych młodszych, jak i starszych.

Za udostępnianie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu Egmont.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

84 − = 74

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.