herozone

blog o komiksach i superbohaterach

KOMIKSY ZESTAWIENIA

Top 10 najbardziej absurdalnych bohaterów w komiksach8Gin Genie


080ecd9af5e70e884799979816d7fbfbf66905efd562159cb2a5e6113ecfaa58_large
Miła, młoda, a i wypić umiała.

Przesuwamy się dalej w krainie absurdu i nieskończonej inwencji scenarzystów. W świecie Marvela istnieje wielu mutantów, niektórzy mają wspaniałe moce, inni mniej wspaniałe, są też tacy, którzy mają spoko moce, ale jest jakiś haczyk. Np. taka Beckah Parker, z pozoru zwykła, młoda dziewczyna, która lubi sobie od czasu do czasu wypić jednego lub dwa głębsze. Każdy z nas ma znajomego, który po alkoholu myśli, że jest superbohaterem. W przypadku panny Parker znanej też jako Gin Genie jest to prawda. Im więcej ta dziewczyna wypije alkoholu tym większe są jej moce. A jakie moce, zapytacie? Otóż ta młoda alkoholiczka posiada umiejętność wywoływania trzęsień ziemi oraz fal sejsmicznych. W sumie moce spoko, i można pić w pracy. Jednak ta sympatyczna, prawdopodobnie słowiańskiego pochodzenia dziewczyna już z nikim się nie napije. Zginęła w katastrofie śmigłowca w czasie wykonywania misji. #gingenieneverforget

7Skate Man


scan0021-45
Wrotki też mogą być niebezpiecznym narzędziem.

Co może wyjść z połączenia scenariusza stworzonego przez znanego autora Neala Adamsa, ryzykownego pomysłu i niedorzecznego bohatera? Tylko najgorszy komiks wszech czasów. I nie wymyślam tego, ten komiks tak jest nazywany w branży komiksowej. Planowana seria wytrwała 1 zeszyt. Główny bohater to miłośnik sztuk walki, weteran wojny w Wietnamie. Teraz zarabia jeżdżąc w roller derby-to takie wyścigi na wrotkach. Kiedy jego kolega zostaje zabity przez gang motocyklowy, zakłada białe rolki, krótkie spodenki, tęczową chustę na twarz i staje się Skate Manem.

Jako swojej broni używa wrotek. Koleś walczy z przestępcami w jaskrawym wdzianku i z wrotkami na nogach. Co sobie myśleli twórcy? Przecież Neal Adams tworzył niezapomniane historie z Batmanem, Green Arrowem, a tutaj coś takiego. Komiks nie spodobał się nikomu, nikt prawie go nie kupił, a wydawnictwo Pacific Comics upadło.

6Maggott


Maggott-on-Marvel
Maggot i jego dwie larwy.

Czego możemy spodziewać się po mutancie o pseudonimie Larwa? Niczego dobrego. Mutacja sprawiła, że zamiast zwykłego układu pokarmowego ma on dwie wielkie larwy, które w superszybkim tempie są w stanie zjeść wszystko. Po czym wracają grzecznie na swoje miejsce, czyli do brzucha Maggotta. Wtedy też przekazują mu wartości odżywcze, dzięki czemu staje się supersilny. Krótko mówiąc, są one jak dwie wielkie baterie, które po naładowaniu trzeba włożyć z powrotem do urządzenia żeby działało.

Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że scenarzysta Scott Lobdell i rysownik Joe Madureira poszli o jeden krok za daleko tworząc tego mutanta. Świat x-manów jest pełen dziwnych mutacji, jednak większość z nich można jakoś sobie wytłumaczyć. Dwie wielkie larwy w brzuchu -naprawdę? Brrrr. I jak z kimś takim iść na kolację do restauracji? Wstyd. Zostaje tylko jedzenie w domu, a i to nie jest przyjemny widok.


Pages ( 2 of 4 ): « Poprzednia 1 2 34Następna »

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

32 + = 41

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.