herozone

blog o komiksach i superbohaterach

KOMIKSY ZESTAWIENIA

Top 10 najbardziej absurdalnych bohaterów w komiksach


Komiksy od zawsze są pełne dziwnych ludzi w obcisłych strojach,  z dziwnymi historiami i czasem okropnymi fryzurami. My, miłośnicy obrazkowych opowieści często przymykamy oko na wiele nieprawdopodobnych kwestii. Np, nikt nie rozpoznaje w Klarku Kencie Supermana, Batman jest w stanie pokonać każdego, każdy wróg Spider-Mana ma jakiś związek z Peterem Parkerem. Jednak czasami pojawia się ktoś, kto sprawia, że nawet najbardziej zakochani w komiksie fani łapią się za głowę i myślą: Co do diabła ja czytam? Są to bohaterowie z absurdalnymi zdolnościami, najgorszymi umiejętnościami lub po prostu głupi. Nie mam tutaj na myśli postaci stworzonych jako parodie lub w celu rozbawienia czytelnika. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele dziwnych bohaterów. Wybrałem dziesiątkę, która jest najbardziej absurdalna.

Stosowałem następujące kryteria:

Po pierwsze: Postać musiała zostać stworzona na poważnie. To znaczy, że nie jest parodią innego bohatera.

Po drugie: Moc, którą posiada obiektywnie rzecz biorąc jest nieprzydatna przy zwalczaniu przestępczości lub ratowania świata, co często czynią superbohaterowie.

Po trzecie: Ogólne wrażenie, jakie sprawia. To znaczy, jak bardzo absurdalna wydaje się sama postać.

Im wyższe miejsce na liście, tym bardziej absurdalny bohater. Teraz zapraszam do lektury. Mam nadzieję, że będzie to dla was przyjemność, ale także wgląd w historię komiksu. Na podstawie tych wpisów możemy przecież zobaczyć, że niełatwo jest stworzyć dobrego superbohatera.

10Almighty Dollar


1995795-almighty_dollar_nfl_superpro_10
Almighty Dollar rzucał pieniędzmi w stronę swoich problemów.

Wszechmocny dolar pojawił się tylko w jednym zeszycie komiksowym. NFL Superpro #10 z dnia 1 lipca 1992 roku. Cóż, mówi się, że nieszczęścia chodzą parami. Sam NFL Superpro uznawany jest za jedną z najgorszych serii komiksowych Marvela. Napisana dla czystego zysku w kolaboracji z ligą footballu amerykańskiego, nie miała w sobie żadnej wartości. Scenarzysta komiksu Fabian Nicieza wielokrotnie przyznał, że zgodził się napisać ten komiks w zamian za darmowe bilety na mecze. Komiks jest tak zły, że teraz ma status kultowego. Głównym bohaterem jest były footbolista, który w niezniszczalnym stroju sportowym walczy z przestępcami.

W jednym z 12 zeszytów pojawia się postać Almighty Dollar, czyli niejaki J. Pennington Pennypacker (Groszosław Groszpakujący). Początkowo był zwykłym księgowym, do czasu pobytu na obozie podnoszącym samoocenę, na którym tak naprawdę były prowadzone badania szalonego naukowca. Po serii eksperymentów Pan Pennypacker otrzymuje moc wyrzucania strumieni monet z nadgarstka i walczy w ten sposób z przestępcami. Kto by nie chciał takiej mocy? To jest dopiero zgniły kapitalizm. A do tego jego pseudonim to idiom oznaczający moc pieniądza. Jak można się spodziewać, ten bohater nie pojawił się więcej na kartach żadnego komiksu.

9Blue Snowman


875589-bluesnowman2
Byrna Brilyant/Blue Snowman

Kobieta przebrana za mężczyznę w stroju bałwana, z bronią produkującą niebieski śnieg (dobrze, że nie żółty). To kolejny wpis na tej liście wstydu scenarzystów i rysowników. Ta postać ma bardzo bogatą historię i jest jedną z podwalin DC Comics jakie znamy dziś. Oczywiście żartuję. Jest pomniejszym przeciwnikiem Wonder Woman z lat 40-tych zeszłego wieku. Jej ojciec był naukowcem, który wynalazł niebieski śnieg, który miał służyć ludzkości. Jak i dlaczego nie wiadomo. Widocznie przy tworzeniu tej postaci nikt nie zawracał sobie głowy, takimi szczegółami jak logika.

Byrna Brilyant, po śmierci ojca postanawia zarobić na tym wynalazku. Naturalne więc jest, że przebiera się za mężczyznę w stroju niebieskiego bałwana i zamraża pola i zbiory okolicznych rolników. Potem żąda od nich okupu w zamian za odmrożenie ich dorobku życia. W końcu przybywa Wonder Woman i zmusza ją do odmrożenia wszystkiego. Dlaczego Byrna przebiera się za faceta nikt nie wie. Na pewno ma swoje powody, może chce w ten sposób zaprotestować przeciwko męskiej dominacji wśród lodowych złoczyńców. Bo mamy Mr. Freeze, Captian Cold, Minister Blizzard. A może po prostu w sklepie dla złoczyńców nie było innych kostiumów.


Pages ( 1 of 4 ): 1 234Następna »

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

60 − 52 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.