herozone

blog o komiksach i superbohaterach

Recenzje

Pudełko z guzikami Gwendy-recenzja


15119519663271831-jpg-gallery.big-iext52091128Mam mieszane uczucia związane z tą książką. Wszystko jest wspaniałe, prawie do samego końca. W każdym słowie czuć klasę Kinga. Starego, dobrego Kinga. Czytając tę książkę, poczułem się wygodnie jak w ulubionych jeansach. A o czym jest książka? Mała dziewczynka otrzymuje od nieznajomego tajemnicze pudełko. Jeżeli pociągnie za dźwignię to, dostanie cukierka, jeżeli pociągnie za drugą, dostanie dolara, a jeżeli naciśnie na któryś z guzików, to ktoś umrze. Właśnie tak jest z Kingiem, znajduje jakiś pomysł, rozwija go i tworzy z niego krótką, ale niesamowicie intensywną opowieść. Jednak zakończenie może rozczarowywać. Całe to misterne budowanie klimatu i specyficznej aury, a potem… sami ocenicie czytając. Książka jest warta naszego czasu bez względu na zakończenie.

Razem z Gwendy wracamy do Castle Rock, wraca jeszcze jedna postać z poprzednich powieści Kinga, ale nie zdradzę kto, bo nie chce psuć wam zabawy. Młoda bohaterka zostaje posiadaczką przedmiotu o wielkiej mocy. A jak wszyscy fani Spider-Mana wiedzą, z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Cała historia dzieje się przez wielu lat. Gwendy dorasta, chodzi do liceum, a pudełko cały czas jej towarzyszy. Takie urządzenie daje autorowi bardzo dużo możliwości. Jednak King nie do końca  wszystkie je wykorzystuje. Pomimo to i tak lektura daje dużą przyjemność i warto jest sięgnąć po tą pozycję.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 59 = 67

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.