herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Psycho-Pass 2. Tom 3-recenzja


i-psycho-pass-2-tom-3

Na kanwie popularnej anime pt. Psycho-pass powstała manga zatytułowana Inspektor Akane Tsunemori, wydawana w Polsce od 2017 roku przez wydawnictwo Waneko. W kolejnych tomach zatytułowanych Psycho-pass 2 mamy okazję śledzić dalsze losy Inspektor Akane oraz jej podwładnych z Oddziału 1. Czym zaskoczy nas, kolejny, trzeci już tom tej mangi? Jedno jest pewne — jak zwykle, nie zabraknie tam szybkich zwrotów akcji i pełnych dynamiki pościgów.

Oko w oko


Tym razem z miejsca wkraczamy w wir dziejących się w zawrotnym tempie wydarzeń. Oddział pierwszy, wraz z Inspektor Akane wkracza do kryjówki Kamuiego nieuchwytnego jak dotąd arcywroga.
Wszystko wydaje się wskazywać na to, że znajduje się ona w ośrodku dronów wojskowych. Czytelnicy, którzy mieli już okazję spotkać charyzmatycznego „niewidzialnego” w poprzednich tomach opowieści, wiedzą, że ma on zwyczaj planować swoje posunięcia do przodu i że zawsze jest o krok przed Biurem Bezpieczeństwa. Łatwo zgadnąć, że na przyjęcie Inspektor Akane oraz egzekutorów przygotował jakąś morderczą niespodziankę. W jaki sposób skończy się emocjonujący pościg za Kamuim, oczywiście nie mogę ujawnić kto wie jednak, czy tym razem nie uda się Akane spojrzeć niewidzialnemu prosto w oczy?

Wewnętrzne tarcia


Oprócz głównego wątku, w którym ścigamy Kamuiego, dzieje się sporo na płaszczyźnie wewnętrznych tarć w Oddziale 1. Interesujący zwłaszcza wydaje się stosunek egzekutora Tougane do Inspektor Tsuemori. Jest on zafascynowany brakiem istotnego wzrostu jest psycho-passa, nawet w sytuacjach stresowych. Kolejną wyróżniającą się postacią jest koleżanka Akane — Inspektor Shimotsuki. Pomimo młodego wieku, nie brakuje jej tupetu i ma ona swoją wizję tego, w jaki sposób powinien być dowodzony Oddział 1. Nie odpowiadają jej metody działania Akane i nie waha się o tym zameldować zwierzchnikom.

Dlaczego warto


Psycho-pass 2 to trzymająca wysoki poziom kontynuacja, emocjonującej opowieści. Swoją popularność zawdzięcza umiejętnie skonstruowanemu scenariuszowi i wiarygodnym charakterologicznie postaciom. Ciekawy jest też świat przyszłości, w którym rządy sprawuje System Sybilli, a władza kontroluje każdy aspekt prywatnego życia swoich obywateli. Interesujące są rozterki i moralne dylematy, które przeżywają bohaterowie. Czytelnik z zaciekawieniem śledzi nie tylko zmieniającą się dynamicznie akcję, ale także rozwój osobowości bohaterów i niejednokrotnie czuje się zaskoczony wyborami, których dokonują. Polecam tę mangę wszystkim tym, którzy mieli już styczność z uniwersum Psycho-Pass oglądając anime, lub czytając wcześniejsze tomy z tej serii.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuje wydawnictwu Waneko.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.