herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Perełki kina akcji#1- Uniwersalny Żołnierz 4


us4Są filmy, które z różnych względów przechodzą niezauważone, a są warte uwagi dla kogoś, kto lubuje się w popkulturze. Dla mnie takim filmem jest Uniwersalny żołnierz 4. Zrealizowany w 2012 roku jest prawdziwym arcydziełem kina kopanego. Do swoich ról powracają JCVD oraz Dolf Lundgren. Obaj są świetni aktorsko. Van Damme jest zimny i wyzbyty z jakichkolwiek uczuć, natomiast stary dobry Dolf jest szalony i nieobliczalny. Gwiazdą filmu jest jednak Scott Adkins, którego fani filmów akcji mogą kojarzyć z serii Boyka.  W mniejszej roli pojawia się także zawodnik i mistrz UFC Andrei Arlovski oraz mistrz bokserski Roy Jones Jr.

Fabularnie jest dziwnie, jest tajny projekt rządowy UniSol, zbuntowani żołnierzy, i głównego bohatera z amnezją. Film nawiązuje mocno do Czasu Apokalipsy, a klimatem jest to bardziej horror z elementami kina akcji. Walki są wspaniałe, krwawe i świetnie ułożone. Adkins jest w  super formie i rzeczy, które wyprawia na ekranie zapierają dech w piersi.

CZYTAJ TAKŻE: 30 Najlepszych filmów akcji lat 80.

Jeżeli jesteście miłośnikami filmów z dużą ilością ciosów, szybkiej akcji i swoistego klimatu, to ten film jest dla was. Nie jest to arcydzieło, ale widać, że jest to porządna rzemieślnicza robota. Ogląda się ten film dobrze, zapewnia on rozrywkę i pozwala odpocząć po ciężkim dniu.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 2 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.