herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora. Tom 2 – recenzja


Pamiętniki Wisienki to komiks cieszący się dużą popularnością  wśród młodych czytelniczek. Opowiada o przygodach  tytułowej Wisienki, która rozwiązuje zagadki detektywistyczne. W dzisiejszym wpisie Herozone przeprowadzi wywiad z siedmioletnią Krysią, młodą fanką tego właśnie komiksu.


– Cześć Krysiu, co ci się najbardziej podobało w drugim tomie przygód Wisienki?
– Podobało mi się, że Wisienka jest taka fajna, jest detektywem. Jest ciekawska, nie poddaje się, gdy spotyka przeciwności.
– Czy główna bohaterka zawsze postępuje właściwie?
– Nie zawsze. Tak bardzo skupiła się na rozwiązywaniu zagadki, że zapomniała o przyjaciółkach. No i raz okłamała mamę, na temat tego, że ma do szkoły przygotować projekt o II Wojnie Światowej.
– Czego dotyczyła zagadka, którą Wisienka rozwiązuje w tej historii?
– Wisienka zaobserwowała, że jedna starsza pani z sąsiedztwa ciągle wypożycza tę samą książkę z biblioteki. Zaciekawiła ją historia tej staruszki i postanowiła ją śledzić. Gdy starsza pani zgubiła swoją kartę biblioteczną,  Wisienka odniosła ją do biblioteki i dowiedziała się, że staruszka od lat wypożycza tę samą książkę, zatytułowaną Róże i Moździerz. Wpisała ten tytuł do wyszukiwarki i dowiedziała się, że jedyny egzemplarz tej książki znajduje się właśnie w bibliotece. W książce tej była zaszyfrowana wiadomość napisana przez autora książki i zaadresowana do jego żony, którą okazała się tajemnicza staruszka, a Wisienka pomogła ją odszyfrować.
– Jesteś ciekawa, jakie będą kolejne przygody Wisienki?
– Tak, bardzo. Nie mogę się już doczekać trzeciego tomu. Komiks mogę polecić wszystkim czytelnikom. Daję 5 gwiazdek!

Dziękuję wydawnictwu Egmont, za udostępnianie egzemplarza do recenzji.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

29 − 22 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.