herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Niezwyciężony Iron Man-recenzja


Nie jest łatwo być Tonym  Starkiem,  multimiliarderem, geniuszem, filantropem oraz superbohaterem. Oczekiwania są duże, presja ogromna, a media stale wypatrują wpadek, romansów lub innych tematów, które przyciągną widzów. Nikt tak naprawdę nie wie jak to jest być człowiekiem w zbroi.

Właśnie ten aspekt najbardziej zainteresował Briana Michaela Bendisa, gdy 2015 roku zaczął pisać scenariusz dla nowej serii o Iron Manie. Jednak jest to gównie opowieść o człowieku, nie o superbohaterze. O jego słabościach, pragnieniach czy też w końcu o tym, jak zachowuje się, gdy staje twarzą w twarz ze swoimi największymi obawami.

 

Samotność na szczycie

Tony ma wyjątkowy umysł, któremu w świecie Marvela dorównuje tylko kilku ludzi. Wymaga ciągłej stymulacji, rozwiązywania problemów, czy też chwili zabawy, by zapomnieć o wszystkim, co kłębi się w głowie takiego geniusza.

Ten komiks to historia Tonego muszącego radzić sobie z otaczającymi go ludźmi, problemami świata biznesu czy też osobistą tragedią. Jest tutaj dużo dialogów, coś, co jest charakterystyczne dla Bendisa, a co mi bardzo odpowiada. Dzięki temu czytelnik ma bezpośredni wgląd w psychikę bohaterów, a sama historia znacznie zyskuje głębi. Bendis pokazuje człowieczeństwo Starka w odniesieniu do innych osób, MJ, Rhoedsa, Dooma oraz wielu innych.

Wszystkie podejmowane przez niego decyzje, nawet te z pozoru błahe, mają ogromne konsekwencje. Dla jego firmy, bliskich osób czy też osobistych relacji z innymi superbohaterami.

 

Kolejna wojna bohaterów nadchodzi.

Wydarzenia opisane w tym tomie mają bezpośrednie odniesienie do eventu II Wojna domowa . A Tony odgrywa tam ważną rolę, warto zapoznać się z przygodami Iron Mana z tego tomu, by lepiej zrozumieć jego motywacje i podejmwane przez niego decyzje.

Moim zdaniem jest to jedna z lepszych, jeżeli nie najlepsza seria o Iron Manie, dojrzała, pełna emocji a jednocześnie dostarcza czytelnikowi rozrywki.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu Egmont.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 5 = 2

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.