herozone

blog o komiksach i superbohaterach

NEWSY

Moon Knight: poznaliśmy scenarzystę i prawdopodobnego pzreciwnika


Serial Moon Knight powstający dla platformy Disney+ wzbudza duże zainteresowanie fanów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to jeden z bardziej interesujących bohaterów ze świata Marvela. Każda więc informacja związana z tym tytułem jest szeroko komentowana i dyskutowana. Tak też jest z najnowszą informacją, o tym, kto ma, zostać głównym scenarzystą serii.

Z Netflixa do Disney+

Jeremy Slater

Według strony magazynu The Hollywood Reporter, Jeremy Slater poprowadzi zespół scenarzystów Moon Knight. Znany jest przede wszystkim z pracy nad serialem Umbrella Academy dla Netflixa oraz scenariusza dla Fantastycznej Czwórki z 2015 roku, czy też Death Note z 2017. Te dwa ostatnie tytuły nie odniosły dużego sukcesu, ale samemu Slaterowi nie można odmówić talentu. Dlatego też możemy spodziewać się interesującego ujęcia tego ubierającego się na biało antybohatera.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dlaczego superbohaterowie są tacy popularni

Coraz więcej szczegółów

Stained Glass Scarlet

Pojawiły się także plotki na temat głównego antagonisty serialu, ma to być Stained Glass Scarlet. Jest to postać byłej zakonnicy Scarlet Fasinera, która zadebiutowała w grudniu 1981 roku. Po tym, jak została zmuszona do zabicia swojego syna-przestępcy, Fasinera postanowiła zostać pogromczynią zbrodni. Przez lata jej losy splatały się z Moon Knightem, raz jako sojusznikiem, innym razem jako jej przeciwnikiem.

Moon Night- podstawowe informacje

Dla osób niezbyt znających historię Moon Knighta, szybkie przypomnienie najważniejszych faktów:

  • Ubiera się na biało, by przestępcy widzieli, że się po nich wybiera,
  • Postać Moon Knighta została stworzona w 1975 roku przez Douga Moencha i Dona Perlina,
  • Marc Spencer, czyli tożsamość Moon Knighta nadludzkie moce otrzymał od egipskiego boga Khonshu,
  • Moon Knight Jest detektywem i znawcą sztuk walki, przypominającym pod wieloma względami Batmana z DC Comics,
  • Był on członkiem wielu drużyn superbohaterów, w tym West Cost Avengers.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

52 − = 50

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.