herozone

blog o komiksach i superbohaterach

zapowiedzi

Marvel’s Spider-Man – wszystko co wiemy o nowej grze na PS4.


Marvel’s Spider-Man to długo wyczekiwana przez fanów pajęczaka gra tworzona tylko na platformę PS4 oraz PS4 Pro. Długo poza pierwszym zwiastunem i kilku lakonicznymi informacjami prasowymi nie mieliśmy żadnych konkretnych informacji. Teraz dzięki odbywającym się targom E3 otrzymaliśmy więcej konkretów.

Gry z postaciami komiksowymi w roli głównej od dawna pojawiają się na rynku, jednak dobrych gier było niewiele. Dawano temu, bo 2005 roku pojawiła się gra oparta na komiksach z Frankiem Castle w roli głównej. Gra The Punisher, bo o niej mowa była mroczna, brutalna i jak na tamte czasy wyglądała świetnie. Od tamtego czasu tylko kilka komiksowych gier uznano za udane. Seria Arkham o przygodach Batmana, Deadpool, oraz obie części Unjustice. Inne gry albo były produkowane przy okazji filmowych hitów lub były bardzo słabe. Teraz do grona znakomitych tytułów prawdopodobnie dołączy Człowiek-Pająk. Poniżej przedstawiam sporą paczkę  informacji na temat najnowszej gry od Sony.

Gra nie należy do filmowego uniwersum Marvela.

sp1

Studio Insomniac Games poinformowało, że wersja Spider-Mana w ich najnowszej grze nie jest wersją znaną z żadnego komiksu, filmu lub poprzednich gier komputerowych. Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie, które z powodzeniem wykorzystano we wspominanej już serii Arkham. Swoboda działania pozwala na stworzenie nowej mitologi, unikatowego i nowego podejścia do wielu postaci. Poza tym gracze będący zagorzałymi fanami Pająka nie będą się nudzić podczas rozgrywki. Krótko mówiąc, dostaniemy znane i lubiane postaci w zupełnie nowych odsłonach i z nowymi przygodami.

W grze kierujemy losami starszego Petera Parkera.

Ile razy można słuchać, że z wielką mocą idzie w parze wielka odpowiedzialność? Ile razy możemy przezywać licealne dramaty Petera? Dla wszystkich, którzy mają dość nastoletniego Pająka mam dobrą informację. W grze Peter ma 23 lata i już od jakiegoś czasu, bo od ośmiu lat działa jako przyjazny Pajączek. Więc nie będziemy mieli okazji poznać wujka Bena, gra od razu wrzuca nas w obecne przygody Spider-Mana.

Do czynienia będziemy mieli z całą plejadą superzłoczyńców.

smraft

Przez osiem lat działalności Spider-Man przysporzył sobie wielu wrogów. W prezentowanym na E3 gameplayu spotkaliśmy kilku najbardziej znanych. Na samym początku pojawia się Electro, potem Rhino, Scorpion, Vulture oraz Negative Man. Pojawią się na pewno inni, w kolejnym materiale video Spider rozmawia z Fiskiem przez telefon. Poza tym Elektro uwolnił wszystkich skazańców z wiezienia The Raft, więc wielu z nich skrzyżuje swoje ścieżki z naszym bohaterem.

Śmiganie na pajęczej sieci ma być doskonałe.

Każda nawet najlepsza gra może zostać zepsuta przez jakiś jeden niedoskonały element mechaniki. W przypadku gry o Człowieku-Pająku może to być legendarne już podróżowanie za pomocą sieci, po angielsku nazywane web-swinging. Developerzy z Insomniac Games za kwestię honoru postawili sobie doskonałe oddanie ruchów naszego Pająka. W dzisiejszych czasach od gier wymagamy pewnej dozy realizmu. Sieć wystrzeliwana przez Spider-Mana musi zaczepiać się o istniejące obiekty, prędkość ruchu musi być uzależniona od sposobu, w jaki gracz się porusza, a cały ruch musi być płynny, szybki i pozwalający na manewrowanie bohaterem. W grze podobno wbudowany jest samouczek, który graczowi pozwoli szybko opanować wszelkie niuanse i triki.

Raj dla fotografów-amatorów.

Jeżeli tylko mógłbym wspiąć się na najwyższy budynek w Nowym Jorku, to z pewnością chciałbym to uwiecznić na jakiejś zacnej fotce. Teraz jest taka możliwość, oczywiście tylko w grze. Peter może wykonywać zdjęcia, podczas gdy porusza się po mieście w stroju Pająka, a nawet strzelać selfiki z przechodniami.

W grze są inne grywalne postaci.

spswZ doniesień wynika, że dziewczyna Petera, Mary Jane Watson także będzie grywalną postacią. Twórcy wspomnieli, że będzie ona kimś w rodzaju reportera śledczego. Przypomina to rozwiązanie z Wiedźmina 3, gdzie mogliśmy także sterować postacią Ciri. Wiadomo także z wcześniejszych materiałów video, że w grze pojawia się Miles Morales. Relacje między oboma Pająkami w komiksach są skomplikowane, pojawiają się równoległe światy. Nie wiemy, w jaki sposób Peter i Miles będą powiązani, ale możliwe jest, że pokierujemy także młodszym Spider-Manem. Sony ma wyczucie czasu, ponieważ kilka miesięcy po premierze tej gry na ekrany kinowe wejdzie animowany film Spider-Man: Into the Spider-verseW filmie tym spotykają się właśnie Peter i Miles.

System walki sprawia wrażenie dopracowanego.

Seria gier o Batmanie ustanowiła bardzo wysoki standard dla gier, jeżeli chodzi o intuicyjny, widowiskowy i skuteczny system walki. Spider-Man wydaje się podążać w tym samym kierunku co jego poprzednik z peleryną. Prezentowany na materiałach video system walki wygląda bardzo naturalnie, momentami przypomina ruchy Spider-Mana z kreskówek. Mamy tutaj ataki łączone, wykorzystywanie elementów otoczenia i szalone combosy. Tytuł też pozwala odblokowywać kolejne umiejętności i ataki wraz z postępem w grze.

Będzie się w co ubrać.

Spider-Man.jpgPoza atakami do odblokowania mają być dostępne alternatywne stroje dla naszego bohatera. Do wyboru będą wszystkie kultowe i lubiane stroje. A najlepsza informacja jest taka, że nie będzie trzeba za nie płacić, gdyż gra nie posiada opcji mikro transakcji. Jednym z potwierdzonych kostiumów jest ten, jaki Tom Holland nosił w filmie Avengers: Wojna bez końca. Osobiście chciałbym przywdziać czarny strój symbionta lub kostium Bena Reilly.

To na razie wszystkie informacje, jakie udało mi się zebrać na temat tej gry. Ma ona pojawić się w sklepach 7 września tego roku, a dostępna będzie na system Ps4 oraz PS4 Pro.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

80 − 75 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.