herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Maria Curie Skłodowska-recenzja komiksu


Hej to ja Krysia. Dzisiaj opisuję komiks pod tytułem: Maria Skłodowska – Curie.

Ten komiks opowiada o życiu sławnej Mari Curie.

Odkryła Rad i Polon. Była najbardziej znaną kobietą naukowcem. 

Maria Skłodowska – Curie Urodziła się 7 listopada 1867 roku w warszawie. Była najmłodsza z 5 rodzeństwa. Przez jakiś czas uczyła dzieci polskiego w tajemnicy. Wtedy Polska znajdowała się pod zaborami. Później poszła na studia na Sorbonę we Francji. Tam poznała Piotra, którego poślubiła. Razem pracowali w laboratorium i dokonali wielkich odkryć. Z

Za swoją pracę dostała aż dwie nagrody Nobla. Maria nie wiedziała, że rad wydziela promieniowanie, co było bardzo niebezpieczne. Została napromieniowana, a jej kości do dzisiaj są radioaktywne.

Ten komiks jest bardzo interesujący. Przeczytałam go już dwa razy. Zaciekawiły mnie zwłaszcza historie z dzieciństwa Marii. Podziwiam ją, ponieważ uparcie dążyła do celu i została pierwszą polską kobieta naukowcem. Też chciałabym odkryć coś wspaniałego.

Polecam ten komiks osobom, które chciałaby coś odkryć i ciekawią się historią. Uważam, że życie Marii jest bardzo inspirujące i pokazuje, że każdy może zostać tym, kim chce, pomimo przeciwności.

Daję 5/5 gwiazdek!

Rating: 5 out of 5.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 1

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.