herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Lucky Luke. Klondike. Na tropie Daltonów-recenzja


Komiksy dla dzieci to bardzo szeroka kategoria, w której mieszczą się zarówno te pokazujące dzieciakom magiczne krainy, jak i te, w których pozytywni bohaterowie w czasie swoich przygód uczą dzieci wielu przydatnych rzeczy. Sympatyczny kowboj Lucky Luke z pewnością należy do tego drugiej kategorii. Wydawnictwo Egmont, ostatnio wydało na polskim rynku kolejne dwa tomy.

Klondike-gorączka złota zimą

W tym tomie Luke udaje się do śnieżnego zakątka Kanady, gdzie wybuchła gorączka złota, a znajomy jego przyjaciela zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Po drodze spotykają oni wiele ciekawych postaci, z których wiele to osoby zyjace w tamtym czasie naprawdę.

Dzieci dowiadują się o tym, jak wyglądało życie pionierów i poszukiwaczy złota, liczących na szybkie wzbogacenie się. Jak zwykle jest tutaj dużo humoru dostosowanego dl dzieci, jak i żartów możliwych do wyłapania tylko dla starszych czytelników.

Na tropie Daltonów-znowu

W kolejnym tomie ruszamy w pościg za Gangiem Daltonów, którzy po raz kolejny uciekają z więzienia. Spotykamy także Bzika, jednego z najbardziej sympatycznego pasa w historii komiku. Młodsze dzieci będą zachwycone jego pojawieniem się i będą mocno przeżywać jego przygody.

Komiksy te polecam wszystkim miłośnikom lekko absurdalnego humoru, czy też komiksu frankofońskiego. Jest to przyjemna, pouczająca i lekka lektura.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

67 − = 58

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.