herozone

blog o komiksach i superbohaterach

NEWSY

Liga Zabójców znowu pojawi się w Arrow


Liga Zabójców już nie istnieje w arrowverse. Jednak pozostali jeszcze jej członkowie, którzy pamiętają, że to Oliver Queen przyczynił się do upadku tej organizacji. Producenci serialu ogłosili właśnie, że aktorka Kyra Zagorsky została obsadzona jako była członkini Ligii.

maxresdefault
Kyra Zagorsky

Doniesienia o możliwości pojawienia się Ligii w 6 sezonie krążyły już od jakiegoś czasu. Ma to związek z Nyssą al Ghul, która ma powrócić w 16 odcinku tego sezonu. Ma ona ostrzec Olivera przed niebezpieczeństwem, które zagraża wszystkiemu co kocha. Możliwe, że odnosi się to do postaci granej przez Kyre Zagorsky, oddaną wychowankę ostatniego Ra’s al Gula, Malcolma Merlyna.

Zagorsky znana jest z roli w serialu stacji SyFy Helixas. W Arrow wcieli się w Athenę, byłą członkinię Ligii Zabójców. Jest ona nadal wierna swojemu zmarłemu liderowi. Producenci opisują ją następująco:

Przez całą jej twarz biegnie blizna, dowód jej odwagi i determinacji. Athena pragnie zachować dziedzictwo Malcolma Merlyna, jej poległego dowódcy. Każdy, kto kiedyś był jego przeciwnikiem, jest dla niej potencjalnym zagrożeniem.

Jak bardzo będzie to rozbudowana rola oraz kiedy pojawi się na ekranie, pozostaje na razie tajemnicą. Jednak bardzo możliwe, że zbiegnie się to z pojawieniem się Nyssy w serialu. Co ciekawe mniej więcej w tym samym czasie powróci do serialu Colton Haynes jako Roy Harper. Jak widać końcówka sezonu będzie dla Oliviera obfitowała w odwiedziny gości z przeszłości, jaki tych nieznanych.

CZYTAJ TAKŻE: Arsenal wraca do Star City

Postać Atheny wydaje się być stworzona na potrzeby serialu. W komiksowej Lidze Zabójców jest wiele kobiet, jednak żadna nie nosi tego imienia, ani nie pasuje do podanego wyżej opisu. Możliwe oczywiście, że Athena to pseudonim, a nowa postać okaże się dobrze znaną bohaterką ze stron komiksów. Nyssa al Ghul powróci w odcinku zatytułowanym The Thanatos Guild. W greckiej mitologii Tanatos to uosobienie śmierci. Natomiast Atena to bogini mądrości i wojny.

Najciekawsze jednak, jest to jak nowa postać wpisze się w fabułę serialu. W tym sezonie daje nam się do zrozumienia, że prawdopodobny główny przeciwnik Green Arrowa Cayden James, jest tylko pionkiem kogoś kto pozostaje w cieniu. Możliwe, że tym kimś będzie właśnie Athena, kierowana rządzą zemsty za śmierć Malcolma Merlyna w finale 5 sezonu.

Pojawiają się także spekulacje, że grany przez Kirka Acevedo przestępca Ricardo Diaz jest stojącym za wszystkim złoczyńcą. Diaz to znany pseudonim Richarda Dragona, jednego z najlepszych mistrzów sztuk walki z uniwersum DC Comics, którego relacje z Ligą Zabójców są delikatnie mówiąc, skomplikowane. Atena może okazać się jego podwładną.

CZYTAJ TAKŻE: Arrowverse bez Deathstroke`a

Źródło: Screenrant


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 65 = 74

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.