herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE Różne

Kryzys bohaterów-recenzja


Seria ta pokazuje nam zmagania superbohaterów ze stresem i traumą, jakie wywołuje u niech walka ze złem. Co oznacza, iż nawet najpotężniejsi herosi DC to ludzie, tacy jak my. Reagują na traumatyczne przypadki, tak jak każdy z nas, i potrzebują niezbędnej pomocy, aby pogodzić się z konsekwencjami własnych czynów. 

Morderstwo u psychoanalityka

Batman, Superman oraz Wonder Woman stworzyli instytucję zwaną Sanktuarium, która jest specjalnie zaprojektowana do leczenia problemów psychicznych superbohaterów. Jako że mamy do czynienia z komiksem, to oczywiście, w ścianach tej sali terapeutycznej stworzonej przy pomocy kryptońskiej technologii, dochodzi do tragedii. Kilku z przebywających tam bohaterów zostaje zamordowanych, a Trójca DC, szybko wytypowuje głównych podejrzanych. 

W efekcie otrzymujemy zagadkę kryminalną, przemieszaną na zmianę ze scenami poszczególnych sesji bohaterów. W założeniu miało to jeszcze bardziej wciągnąć w tę opowieść, jednak w rzeczywistości wybija czytelnika z rytmu.

Not bad, not great

Podsumowując, trzeba przyznać, iż nie jest to najgorszy komiks, jaki wyszedł spod pióra Toma Kinga. Moim zdaniem jest znacznie lepszy od Mister Miracle, ale znacznie gorszy od Vision, ale to tylko moje zdanie. Jestem pewien, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, jeżeli nie w warstwie scenariuszowej, to w przepięknych ilustracjach Cleya Manna. Ja sam jako fan DC, czerpałem dużo przyjemności z lektury tej serii, pomimo jej kilku niedoskonałości. 

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

73 − 65 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.