herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Kraina lodu. W poszukiwaniu siebie. Droga do domu-recenzja


Komiksy z serii Kraina lodu, jakie ukazały się dzięki wydawnictwu Egmont tuż przed premierą drugiej części filmu to doskonały prezent dla wszystkich małych miłośniczek przygód Elzy i Anny. Do wyboru mamy dwa tomy, Droga do domu oraz W poszukiwaniu siebie.

Pierwszy z nich pokazuje, jak Anna próbuje sił w różnych zawodach, a Elza zajmuje się wielką polityką, oczywiście w wydaniu zrozumiałym i przestępnym dla wieku czytelnika. W drugim natomiast siostry wyruszają w ciekawą i pełną przygód podróż. Oba narysowane są w kolorowy i kreskówkowy sposób, jednak inny niż ten, jaki znamy z ekranów kin lub naszych telewizorów. Troszkę mroczniejszy, ale nadal wesoły i pełen radości.

Książeczki są kolorowe, litery na tyle duże, że mogą być stosowane jako narzędzie do nauczania czytania, lub doskonalenia tej umiejętności. Moja córka bardzo była zadowolona z takiego prezentu i spędziła wiele godzin, przeglądając ilustracje, a wieczorami wspólnie czytaliśmy kolejne dymki, poznając historię Anny, Elzy oraz ich przyjaciół.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu Egmont.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

26 + = 31

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.