herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Kapitan Ameryka. Czerwony Łajdak-recenzja


Czy możliwe jest- zastanawiałem się- żeby Ed Brubaker był w stanie nadal dostarczyć wysokiej klasy opowieść o Kapitanie Ameryka, po tak dobrym tomie, jak Zimowy Żołnierz? Żeby nikogo nie trzymać, w niepewności, po lekturze Czerwonego Łajdaka, mogę śmiało odpowiedzieć, że tak jak najbardziej.

In Ed we trustBrubaker jest jednym z tych pisarzy, którzy są w stanie z ogranego bohatera, obecnego na stronach komiksów kilka dekad, stworzyć doskonałe, trzymające w napięciu opowieści, pokazujące Kapitana Amerykę w zupełnie nowym świetle.  Tom Czerwony Łajdak jest bezpośrednią kontynuacją, wydarzeń z Zimowego Żołnierza. I jest to porcja solidnego thrillera ze spektakularnymi scenami walki, zaskoczeniami i trudnościami, z jakimi nasz bohater musi sonie poradzić.Nie tylko scenariusz jest genialny, ale także ilustracje Steve’a Eptinga oraz Mike’a Perkinsa są na najwyższym poziomie. Wszystko znakomicie do siebie pasuje, a czytelnik nie jest w stanie oderwać się od lektury. Cały tom można połknąć jednym gryzem, a potem jeszcze długo wracać do niego, by przewracać strony w poszukiwaniu kolejnych ekscytujących scen, walki, zapierających dech w piersi paneli oraz mistrzowskiej fabuły pióra Eda Brubakera.

Mistrzowski run


Kapitan Ameryka z 2004 roku rozpoczął, moim zdaniem jedną z najlepszych serii komiksowych ostatnich 20 lat. Brubaker wziął na warsztat postać, która nie była traktowana do końca poważnie, i zagłębił się w jej mytos, historię oraz relacje z najbliższymi Rogersowi ludźmi. W wyniku tego powstały klasyczne już story arcs, takie jak Zimowy Żołnierz, Śmierć Kapitana Ameryki i wiele innych. Bardzo się cieszę, że Egmont zdecydował się na kolejny po Daredevilu genialną serię ze starszych komiksów Marvela. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomu i emocje, jakie będą mi towarzyszyć podczas ich lektury.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu Egmont.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 5 = 2

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.