herozone

blog o komiksach i superbohaterach

NEWSY

Jason Momoa o swoim Aquamanie


W wywiadzie udzielonym serwisowi comicbook.com Jason Momoa opowiedział o tym, jak on widzi graną przez siebie postać. „To jest outsider, żyje na obrzeżach społeczeństwa. Został wychowany tylko przez ojca, który całe życie pracował fizycznie. Obsługiwał latarnie morskie, prawdopodobnie pracował też na platformach wiertniczych. Sam mógłbym być podwodnym spawaczem”. Momoa powiedział też, że Aquaman, jakiego widzieliśmy w Justice league,, to tylko wyrywek z jego życia. Prawdziwą ewolucję bohatera zobaczymy w nadchodzącym filmie, który opowiadać będzie o początkach Aquamana. Dodał także, że chciał, aby jego postać w JL była trochę nieporadna, niepoważna. Dlatego,żeby w solowym filmie pokazać jaka drogę musi przejść Aquaman, aby zostać królem. Na początku nie wie co robić ze swoimi mocami, jest pijakiem. W tym momencie jest na samym dnie, jest samotny. Po to,żeby w Aquamanie  zobaczyć jak to się stało, co go tego punktu doprowadziło.
W innym wywiadzie udzielonym Daily Telegraph zwierzył się jak on sam widzi siebie w Aquamanie. Powiedział ” To, co mi się w nim podoba to to, że jest 50/50 (połowa Atlant, połowa człowiek), mogę to zrozumieć, bo sam urodziłem się na Hawajach, a wychowałem w Iowa. I on w żadnym z tych miejsc nie czuje się akceptowany”. Dodał także, że cieszy się, iż może grać bohatera z takim pochodzeniem. Stwierdził, że jest wiele dzieci z rozbitych domów, wychowywanych przez samotnych rodziców. I fajnie jest pokazać i jak superbohater z tym sobie radzi.
Film w kinach pojawi się za rok, dokładnie 21 grudnia 2018. Do tego czasu trzeba czekać, na razie pojawiło się kolejne zdjęcie przedstawiające głównego bohatera. Prezentujemy je powyżej, na początku artykułu.

Aquaman, to postać przez wiele lat, uważana za słabego bohatera. W latach 60,70 czy 80. był przedstawiany jako uroczy blondynek poruszający  się na koniku morskim. (naprawdę tak było). W ostatnich latach DC włożyło wiele pracy w przywrócenie temu bohaterowi należnemu mu miejsca w lidze sprawiedliwości. Stał się on twardszy, bardziej macho.

Wizualnie także, przeszedł przemianę. Broda, dłuższe włosy, ma to go upodobnić do Aquamana z DCEU. Jest on teraz bardzo rozpoznawalny dzięki udziałowi w JL, więc wydawnictwo  DC promuje go w najróżniejsze sposoby. Osobiście jestem zadowolony z ewolucji tej postaci, z zeszytu na zeszyt staje się bardziej wyrazistą postacią. Także we wspólnych przygodach z innym bohaterami odgrywa coraz większe role. Mam nadzieję, że film z jego udziałem będzie przynajmniej tak udany, jak Wonder Woman.

Film nie ma jeszcze zwiastuna, ale jak tylko się będzie, to pojawi się na naszej stronie z dogłębną analizą.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 6 = 14

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.