herozone

blog o komiksach i superbohaterach

Recenzje

Honor Harrington. Cień zwycięstwa-recenzja


15167864469016947-jpg-gallery.big-iext52393762Uwielbiam rozmach tej serii książek. Jednak po lekturze tej konkretnej pozycji zacząłem się zastanawiać, czy czasem minusy nie zaczęły zakrywać plusy? Wydarzenie w książce przedstawiane są z kilku punktów widzenia, przez co w wielu przypadkach pojawiają się niepotrzebne powtórzenia. Wynika to z tego, że fabuła próbuje opisać wydarzenia z kilku książek. Akcja wcale przez to nie posuwa się do przodu i jest trudna do przetrawienia nawet dla zagorzałego fana honorversum. Akcja rozpoczyna się w przededniu ataku Równania na gwiezdny System Maticore. Mamy tutaj dużo rozważań na temat dziedzictwa kolonializmu i to w sumie tyle. Akcja bardzo zwalnia, kiedy opisywane są kolejne systemy gwiezdne, które i tak ciężko od siebie odróżnić.

Na całe szczęście akcja nabiera przyspieszenia w drugiej połowie książki. I przekonałem się, że niesłusznie wątpiłem w talent Webera. Końcówka książki udowadnia, że autor jest w najlepszej formie. Wszytko, wskazuje na to, że dostarczać nam będzie kolejne tomy opowieści z tego uniwersum.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 1 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.