herozone

blog o komiksach i superbohaterach

Różne

Harleen-recenzja


Harley Quinn jest ostatnio jedną z bardziej popularnych postaci DC, pojawia się w filmach kinowych, ma własną kreskówkę skierowaną do starszych widzów, no i oczywiście występuje w wielu seriach komiksowych. Teraz przyszedł czas, by pojawiła się jako tytułowa bohaterka mini serii wydanej pod emblematem DC Black Label, która jest w całości dziełem jednego twórcy, Stjepana Šejica.

Doktor Harleen Quinzel -moja historia

Tym razem jest ona nie tylko bohaterką opowieści, ale także narratorką. Wszystkie wydarzenia związane z jej przemianą w jedną z bardziej ikonicznych postaci świata DC – partnerkę księcia złodziei, Pana J, poznajemy z jej perspektywy.

Oczami młodej lekarki obserwujemy świat zamieszkały przez superprzestępców, bohaterów oraz zwykłych ludzi, którzy stają się ofiarami, lub obserwatorami walk tych nierealnych postaci. Jednak obserwujemy także, jak pani doktor powoli zatraca się w szaleństwie, zakochuje w Jokerze i przekracza kolejne granice, po czym nie ma już powrotu do normalnego życia.

Wizja jednego artysty

Tak jak wspomniałem, komiks ten jest dziełem Stjepana Šejica, zarówno w warstwie scenariusza, jak i też ilustracji. Album wydany został w powiększonym rozmiarze 21.6 × 27.6 cm, dzięki czemu każda strona jest ucztą dla oczu. Scenariusz jest mroczny, ma kilka wątków pobocznych, które łączą się pod koniec opowiadanej historii. Natomiast strona wizualna porywa czytelnika od pierwszego kadru i zachwyca do ostatniej strony.

Wszystko to sprawia, że Harleen jest wart uwagi nie tylko fanów głównej bohaterki, ale także tych wszystkich, którzy w komiksach poszukują czasem czegoś więcej niż wymiana ciosów między odzianymi w trykoty siłaczami.

Bardzo się cieszę, iż wydawnictwo Egmont wydaje na polskim rynku komiksy z logo Black Label. Są one naprawdę ciekawe i warte uwagi .

Dziękuję wydawnictwu Egmont, za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Wielowymiarowa opowieść o miłości, szaleństwie i życiu w Gotham City.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 77 = 81

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.