herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Extraordinary X-Men: Wojna Apocalypse’a. Tom 2


Po lekturze tego tomu dochodzę do wniosku, że kiedyś Panie to było lepiej. Apocalyose to był gość, którego bał się każdy mutant, nikt mi nie podskoczył. A w wersji Lemirea jest jakoś mniej straszny, ale może dlatego, że poza okładką prawie go nie ma. Miało być epicko, dramatycznie i wspaniałe, a wyszło tak sobie.

Zabawy z czasem

Z niewiadomego powodu mutanci mają zaskakująco dużo do czynienia z podróżami w czasie, aż szkoda, że żaden z nich nie potrafi sparwić by Lamiere nie pisał ich przygód. O ile solowe przygody Logana jakoś mu wychodzą, to  w przypadku zbiorowych przygód X-menów jest znacznie gorzej.

Moim zdaniem to, co ratuje ten tom i sprawia, że można go przeczytać, to właśnie motyw z podróżami w czasie. Nie jest to  żadnym stopniu nowatorskie podejście do tematu, ale na tyle ciekawe, że chce się zobaczyć co dzieje się na kolejnej stronie.

Bogata tradycja

A przecież seria X-men była kiedyś najważniejszym tytułem Marvela, najlepsi twórcy opowiadali losy mutantów, zabierali nas w odległe zakątki kosmosu, do alternatywnych światów czy też kazali naszym ukochanym bohaterom walczyć z o wiele silniejszymi wrogami, takimi jak uprzedzenia, nietolerancja czy  wielki niebieski koleś z super inteligentnym statkiem kosmicznym.

Dzisiaj prym wiodą Avengersi czy inni strażnicy galaktyki, dlatego jako oddanemu fanowi X-menów jest trochę przykro, że historie nie są już tak epickie, jak saga o feniksie, pełne akcji jak Imperator Vulcan czy dramatyczne jak Dom M.

Jeżeli tak jak ja jesteście fanami mutasów, możecie śmiało czytać ten tom.

 

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu Egmont.

 


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

31 + = 35

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.