herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Deadpool Classic. Tom 5 – recenzja


800 (1)

Deadpool jest dziś bardzo popularnym bohaterem komiksowym. Dzięki wydawnictwu Egmont możemy przekonać się jak wyglądały komiksy z jego udziałem na początku pod koniec wieku XX. Właśnie ukazał się 5 ton serii Deadpool Classic.

Kalejdoskop gościnnych występów

W serii Deadpool bardzo podoba mi się ilość gościnnych występów. W tym tomie mamy kilka takich spotkań, jest Logan, Thanos, Smierć, T-Ray i kilku pomniejszych marvelowskich gości. Dzięki temu nawet nowy czytelnik może spotkać postacie, które są mu już dobrze znane. A rzeczy, do których zmusza je, nasz ulubiony najemnik, są często przezabawne.

CZYTAJ TAKŻE: Moon Knight.Tom 2 – recenzja

Muszę przyznać, że ten tom podobał mi się bardziej niż 3 lub 4. Joe Kelly jest uznawany za jednego z lepszych scenarzystów Deadpoola, nie ma się czemu tutaj dziwić. W przeciwieństwie do innych autorów dużo czasu poświęca na uczłowieczenie Wade’a, na to, by nadać mu więcej cech zwykłych ludzi. W przypadku normalnych bohaterów komiksowych nie ma w tym nic złego, jednak gdy mówimy o kimś takim jak Wade Wilson, to może to skutkować pozbawieniem go jego komicznego charakteru. Całe szczęście Kelly dał sobie radę ze zrównoważeniem poważnych wątków z tymi śmiesznymi.

deadpool5strona

Jest wesoło

Dużo dzieje się w warstwie fabularnej, jednak są też kłopoty na tym polu. Podobał mi się wątek z żoną Wade’a, pierwsza, japońska historia też była w porządku. Natomiast nie ma tutaj wielkiej kulminacji i definitywnego rozstrzygnięcia. Po prostu wszyscy rozchodzą się w swoją stronę. Na plus trzeba zapisać, postać Monty’ego. Moim zdaniem jest znacznie lepszym pomocnikiem niż Ślepa Al lub Weasel.

CZYTAJ TAKŻE: Transmetropolitan. Tom 2 – recenzja

Dzięki, tylu pojawiającym się znanym i popularnym bohaterom, jest wesoło i nie można się nudzić. Humor jest świetny, a opisywane historie ciekawe. Na tym tomie Kelly zakończył pisanie Deadpoola z tej serii. Z jednej strony szkoda, a z drugiej z niecierpliwością czekam na opowiadania spod pióra nowego autora. Komiks Deadpool Classic tom 5 polecam nie tylko fanom postaci, ale każdemu, kto od komiksu oczekuje trochę zabawy, wygłupów i ogólnie pozytywnej energii.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuje wydawnictwu Egmont.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.