herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Deadpool 2- recenzja


deadpool plakatZapomnijcie o Czarnej Panterze, dajcie już spokój z Wojną bez Granic. Deadpool 2 to najlepszy film oparty na komiksie w tym roku. Moim zdaniem ta część jest lepsza od pierwszej. A jest to najlepszy film o superbohaterach, ponieważ nie skupia się na budowaniu uniwersum, planowaniu kolejnych części. Został stworzony z dwóch powodów: dla pieniędzy oraz by dać fanom i widzom masę zabawy, akcji i niewybrednych żartów. Film nie udaje, że jest czymś więcej niż pretekstem, by wybrać się do kina, kupić popcorn i dobrze się bawić.

Fabuła jest prosta i nie bawi się w zbędne wątki poboczne. Deadpool musi uratować młodego mutanta przed przybywającym z przyszłości Cable’em. W tej roli znakomity Josh Brolin, który doskonale wciela się w zdeterminowanego super-żołnierza. Ryan Reynolds ponownie jest Wade’em Wilsonem. Ten aktor prawdopodobnie urodził się po to, by zagrać tę rolę. Jego naturalne poczucie humoru doskonale zlewa się z charakterem postaci Deadpoola. W pierwszej części był on ogromnym powiewem świeżości w tym gatunku filmowym, a teraz Reynolds jest już na tyle swobodny i pewny siebie, że na ekranie praktycznie nie ma aktora jest tylko postać w jaką się wciela.

Reszta obsady także staje na wysokości zadania. Morena Baccarin w roli Vanessy kolejny raz przekonała mnie, że jest dobrą aktorką. Bo po jej występach w serialu Gotham byłem przekonany, że straciła już swój talent. A tutaj jest wesoła, zakochana w swoim mężczyźnie. Skład X-Force to zgraja kilku mniej znanych mutantów oraz Domino, bohaterki, która prawie skradła film Deadpoolowi. Twierdzi, że jej mocą jest szczęście, przez co ma bardzo optymistyczne podejście do życia i pozytywną osobowość, czym często doprowadza Deadpoola do szału. Jeżeli jesteśmy przy temacie X-Force, to zostaliśmy trochę oszukani, że będzie to znacząca siła w tym filmie. Okazało się, że to po prostu dłuższy żart sytuacyjny. Jednak Peter znany ze zwiastunów jest bardzo sympatyczny i nie dziwie się, że Deadpool tak się o niego troszczy.

deadpool 2Film ogląda się bardzo dobrze, nie ma dłużyzn, przegadanych scen, pomimo że Wade cały czas gada. Żarty i humor jest na podobnym poziomie jak w pierwszej części. Mamy dużo nawiązań do innych filmów o superbohaterach i ogólnie popkultury. Mniej mamy łamania tak zwanej czwartej ściany, ale wynika to z tempa akcji, które jest szybsze niż w pierwszej części. Za reżyserię odpowiada David Leitch. Facet, który na koncie ma 3 filmy: John Wick, Atomic Blodnie (także oparty na komiksie) i właśnie Deadpoola. Jednak ma bogate doświadczenie w branży, ponieważ od lat pracował jako kaskader, potem jako koordynator kaskaderów, drugi reżyser, aż w 2014 roku razem ze swoim przyjacielem także kaskaderem Chadem Stahelskim zrealizowali Jona Wicka. Doskonały film akcji, który stał się z miejsca klasykiem gatunku. Więc jego wybór nie dziwi. Jest doskonałym rzemieślnikiem i rozumie jak powinien być skonstruowany udany film akcji.

deadpool2-2Film składa się z trzech aktów, z których każdy jest równie dynamiczny. W każdym z nich akcja, komedia oraz dramat występują w słusznych proporcjach. Film potrafi być poważny w pewnych momentach, bez utraty swojego rozrywkowego charakteru.  Oczywiście jest kilka małych problemów, do których można by się przyczepić, np. nagła zmiana podejścia Cable’a do Deadpoola, praktycznie magiczne zdolności Domino czy też niektóre żarty straciły już swoją świeżość: Kto z nas pamięta co to jest dupstep? Jednak nie wpływają one na odbiór filmu.

Oglądając ten film świetnie się bawiłem, jest to porządna porcja rozrywki i zabawy. Jest tutaj sympatyczny mimo wszystko główny bohater, grupa jego przyjaciół oraz masa akcji i widowiskowo zrealizowanych krwawych scen walki. Jeżeli oglądaliście pierwszą część i wam się podobała, to i ten film przypadnie wam do gustu. Radzę tylko oglądać uważnie, bo możecie przegapić kilka świetnych ester eggów, króciutkich cameo i pamiętajcie, by zostać po napisach, tym razem są dwie sceny aftercredit. Warto je obejrzeć.

 


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

92 − 86 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.