herozone

blog o komiksach i superbohaterach

KOMIKSY RECENZJE

Daredevil.Nieustraszony. Tom 1 – recenzja


Trafia się, nam fanom komiksu nie lada gratka. Daredevil od Pana Bendisa. Po osiągnięciach Franka Millera, to Brendis jest najlepszym scenarzystą Śmiałka. Zmienił podejście do tej postaci na początku XXI wieku.

Ten tom dotyczy Matt Murdocka, w rękach dobrego scenarzysty, to jeden z najbardziej fascynujących postaci w świecie Marvela. Jego życie osobiste jest głębokie, pełne sprzeczności, i skomplikowane. Niepełnosprawny prawnik z misją. Akcja zaczyna się od Kingpina i jego dawnego znajomego Silke, który chce wynająć Murdocka jako swojego adwokata. Kingpin wiedząc o tajemnicy Matta jest przeciwko. Kingpin jak zwykle jest tutaj o krok przed wszystkimi swoimi wrogami. Jest mistrzem strategii i manipulacji. Natomiast Silke jest młodym ambitnym gangsterem, który chce dojść na sam szczyt szybko.

daredevil-t1-plansza-01.png

Przeprowadza on swoisty zamach stanu w stylu Brutusa, staje na czele organizacji i wydaje wyrok śmierci na Matta Murdocka. Ten po kilku atakach pomniejszych bandziorów jest zdezorientowany i nie wie kto chce jego śmierci. Tymczasem żona Kingpina planuje zemstę na zamachowcach. Silke w opałach zwraca się do policji o ochronę w zamian za wyjawienie tożsamości Daredevila. Policja oczywiście jest sceptyczna w stosunku do takich rewelacji. Jednak jeden z policjantów sprzedaje tę informacje do prasy. W tym momencie życie Matta zmienia się na gorsze.

Scenariusz jest wyśmienity, bez względu czy śledzimy mafijne intrygi, psychiczne wykończenie Murdocka, czy bierzemy udział w typowym dramacie sądowym. Co ciekawe dla mnie ta sądowa część, była najbardziej interesująca. Alex Maleev dostarcza klimatyczne rysunki, które doskonale uchwyciły mroczny, ciężki klimat opowieści. Jeżeli lubicie komiksy z wieloma walkami, to tutaj ich nie znajdziecie. Bohaterem tutaj jest Murdock. Czyta się ten tom jednym tchem. Jeżeli kolejne będą tak samo dobre, a będą to czeka nas wielka uczta.LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

23 − = 14

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.