herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Czarna Wdowa. Marvel 2.0- recenzja


Do naszych rak trafia bardzo ciekawy i ekscytujący komiks opowiadający o przygodach Nataszy Romanov, lepiej znanej jako czarna Wdowa. W skład obszernego tomu wchodzi dwanaście zeszytów składających się na run pary znanych i uznanych twórców Waid/Sammne. Razem stworzyli oni także serię Daredevil, która zdobyła uznanie zarówno krytyków, jak i fanów komiksowych przygód Śmiałka z Hell`s Kitchen.

Tym razem duet ten stworzył świetny thriller szpiegowski trzymający w napięciu dosłownie od pierwszej strony, gdy to gdzie Natasza przeciera się przez tłum przeciwników i w towarzystwie widowiskowej eksplozji ratuje się uceczką skacząc przez okno. A potem jest tylko lepiej.

Scenariusz iście hollywoodzki

Mark Waid od dawna znany jest jako sprawny scenarzysta idealnie łączący widowiskowe sceny akcji z wartką i wciągającą fabułą. Tym razem mami możliwość uczestniczenia w dwóch przygodach Czarnej Wdowy, które jednak składają się na większą całość, jak to w porządnym filmie szpiegowskim być powinno.

W tych dwunastu zeszytach zmieściło się prawie wszystko, zdrady, podwójne intrygi i dużo naprawdę dużo scen akcji. Mamy tutaj zarówno miejskie potyczki, walki na wysokościach, jak i osadzone w zimowych warunkach pojedynki, a nawet odwiedzamy Księżyc.

Styl wszędzie rozpoznawalny

Chris Sammne odkąd tylko pojawił się w branży wypracował swój niepowtarzalny styk twrzneia ilustracji. Dużo grubej kreski, umiejętne zastosowanie cienia oraz często intrygujące i nietypowe projekty postaci, jak np Zimowy Żołnierz, to jego znaki rozpoznawcze.

Wraz z kolorami nakładanymi na jego ilustracje przed Mata Wilsona otrzymujemy dynamiczne, spektakularne sceny akcji, ale także kameralne i liryczne sceny, gdy jest taka potrzeba.

Gorąco polecam ten komiks fanom Nataszy, szpiegowskich powieści oraz wszystkim tym, dla których oprawa graficzna komiksu jest tak samo ważna, jak scenariusz. Zwłaszcza, iż na film z Czarną Wdową w roli głównej ze względu na Covid-19 musimy jeszcze poczekać.

Bardzo wciągający kryminał w starym dobrym stylu, z jedną z najbardziej tajemniczych i intrygujących postaci ze świata Marvela.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.