herozone

blog o komiksach i superbohaterach

Constantine animated
NEWSY

Constantine w wersji animowanej wiernie odda oryginał.


John Constantine nie pasuje nic a nic do Arrowverse. Widać to było od pierwszego odcinka. Matt Ryan znakomicie odnalazł się w roli paranormalnego detektywa. Jednak cała konwencja serialu za bardzo łagodziła charakter materiału źródłowego. Po kilku odcinkach oglądalność zaczęła spadać. Fani Johna narzekali na rozwodnienie postaci. Natomiast nowi fani nie mogli się odnaleźć w zupełnie innym tematycznie serialu niż reszta Arrowverse. Po 13 odcinkach serial skasowano. Pomimo próśb fanów, petycji w sieci i lobbowania za przedłużeniem pierwszego sezonu do 24 odcinków, projekt trafił do kosza.Postać pojawiła się jeszcze gościnnie w serialu Arrow. Gdzie wyraźnie było widać, dlaczego nie pasuje do tego uniwersum.  Constantine to postać mroczna, bohater moralnie dwuznaczny. Umiejący być czarujący, kiedy trzeba. Tutaj te proporcje zostały zachwiane, był czarujący i tyle. Potem nastała cisza. Od kilku miesięcy wiemy, że powstanie serial animowany Constantine.

Jaki będzie nowy  Constantine?

Rodzi się pytanie: Czego możemy się spodziewać po tej animacji? Istnieje obawa o kolejne złagodzenie charakteru Johna. Seriale takie kierowane są głównie do młodszych widzów. Jednak czy jest sens robić serial o Constantine dla młodzieży? Oczywiście, że nie. Dlatego uspokajająco brzmi wypowiedź wiceprezydenta platformy CW Seed Petera Girardi. Powiedział, że animowana wersja będzie mroczniejsza niż serial sprzed kilku lat. Użycie animacji pozwala bliżej trzymać się materiału źródłowego z komiksów.

„Constantine jest tego dobrym przykładem. John w serialu, który tworzymy, to John znany ze stron komiksów Vertigo. Jest mroczny, o wiele bardziej niż w serialu telewizyjnym. Przy tym serialu rodzice powinni zachować ostrożność.”

Peter Girardi

To bardzo dobra wiadomość dla fanów Hellblazera. Był to komiks przeznaczony dla dojrzałego czytelnika. Pozwoliło to autorom poruszyć różne tematy, niespotykane w komiksach głównego nurtu.

CZYTAJ TAKŻE: Czy powstanie więcej filmów jak Logan?

Pierwsza ekranizacja z Keanu Reevesem zbyt odeszła od komiksu. Natomiast serial miał problem z pokazaniem wszystkich aspektów osobowości Johna, np. jego biseksualizmu. Musimy mieć nadzieję, że tym razem będzie to udana adaptacja.

Źródło: Collider


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

46 + = 51

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.