herozone

blog o komiksach i superbohaterach

FILMY NEWSY

Batman i spółka finansowym rozczarowaniem


Liga nie zarabia.

Analizy zysków ze sprzedaży biletów wskazują na to, że Liga Sprawiedliwości pobyt na ekranach kinowych zakończy z wynikiem 675 milionów dolarów w kinach poza USA. Na pierwszy rzut oka sumka wygląda imponująco, ale tak naprawdę jest to finansowa porażka Warner Bros, ponieważ Liga  zarobi nie wiele więcej niż Człowiek ze stali (668 milionów), który to film także był uznawany za bardzo duże rozczarowanie, jeśli chodzi o wpływy z biletów.

W ostatni weekend film w Stanach zarobił około 4 milionów dolarów i trochę więcej niż 5 milionów poza Stanami. Jeżeli taki stan się utrzyma, to najnowsze przygody Mrocznego Rycerza i jego kolegów okażą się najmniej zyskownym filmem opartym na komiksach DC Comics od czasów filmu Christophera Nolana Batman Początek, a to było w 2005 roku, czyli prawie 13 lat temu.

Jak widać, odbiór poprzednich filmów z DCEU miało bardzo duży wpływ na decyzje wielu widzów, aby na ten film się nie wybierać. Nic dziwnego, że w sieci pojawił się wysyp memów na temat filmu. Ulubieńcem wszystkich stał się Flash i Aquaman, Cyborg trochę rozczarował.

Jednak recenzje filmu są w większości pozytywne i wielu fanom film się podobał. Tyle że w tym właśnie problem, film obejrzeć chcieli tylko najbardziej zagorzali fani. Ktoś, kto chciał się wybrać po prostu  do kina, a nie interesuje się komiksami bał się ,że film będzie słaby. WB i DC musi wyciągnąć z takiego obrotu sprawy wnioski i zmienić coś w przyszłości. Wszystko wskazuje, że tak będzie. Podobno, bo kilku tygodniach w kinach JL, szefowie wytwórni ogłosili, że będą duże zmiany w podejściu do bohaterów DC.

Co z tego wyjdzie, zobaczymy. Najbliższa premiera filmu z uniwersum DC to Aquaman w grudniu przyszłego roku. Musimy poczekać i sami ocenimy.

CZYTAJ TAKŻE: Liga Sprawiedliwości Vol.2 Epidemia-recenzja


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

70 + = 72

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.