herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Avengers. II Wojna Domowa- recenzja


No cóż, są różne sposoby nawiązywania do głównych wydarzeń w świecie Marvela. Waid, kierując się przekonaniem, iż bohaterowie jego zespołu mają ręce pełne roboty w innych tytułach, postanowił dać nam trzy zeszyty opowiadające solowe przygody kilki z Avengersów.

Trzy małe opowiastki

Wielkie wydarzenia dzieją się w uniwersum Marverla, a tymczasem Avengersi zajęci są swoimi sprawami. Vision, Wasp czy pani Thor jakby zupełnie nie przejmowali się pojawieniem Ulissesa i jego umiejętnościami, no może Vision trochę się zainteresował tematem i robi coś w kierunku wyjaśnienia, jaki wpływ na świat mogą mieć wizje młodego mutanta.

To trochę tak, jakby wydarzenia związane z Avengersmai zostały zawieszone, by II Wojna Domowa mogła swobodnie przetoczyć się przez inne tytuły, by wszystko wróciło do normy.

Fandom z piekła rodem

Czwarty zeszyt z tego zbiorczego wydania to annual, który w założeniu miał być zabawną impresją na temat wszelkiego rodzaju fanficów, ale wyszedł z tego mało zabawny i raczej ponury potworek.

Sam pomysł wykorzystania twórczości fanów nie jest zły, jednak zarówno scenariusze, jak i ilustracje pozostawiają wiele do życzenia. Poza tym kilka z tych powiastek próbuje być na siłę meta. Co jednak nie do końca się udaje.

Komiks ten poleciłbym osobom, które lubią mieć kompletne kolekcje, są fanami II Wojny Domowej lub Avengersów. Inni mogą być lekko rozczarowani.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu Egmont.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 3 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.