herozone

blog o komiksach i superbohaterach

Felietony KOMIKSY

Antybohaterowie – dlaczego są tak popularni?


 Co dalej antybohaterze?

deadpoolDzisiaj także popularni są antybohaterowie. Pomimo upływu lat Punisher, Wolverine nadal ciekawią i znajdują nowych czytelników, a autorzy komiksów chętnie tworzą dwuznaczne moralnie postacie, z bagażem doświadczeń i niecodziennymi przygodami. W ostatnich latach także pojawili się nowi antybohaterowie. Przykładów jest wiele, np. Deadpool, X-23 czy Bohater serii Kaznodzieja Jesse Custer, jak też wielu innych. Wspomniani bohaterowie są popularni, ponieważ  przyciągają czytelników zainteresowanych postaciami wewnętrznie skonfliktowanymi, izolującymi się od ludzi i świata. Mamy to szczęście, że ostatnie lata sprzyjają powstawaniu coraz ciekawszych komiksów z wciągającą fabułą i naprawdę porywającymi bohaterami. Dzieje się tak nie tylko w głównym nurcie komiksowym, ale także komiksy niezależne prezentują wyższy poziom zarówno artystyczny, jak i  techniczny.

Nadal będziemy czytać komiksy z superbohaterami o żelaznych zasadach, ale od czasu do czasu pojawi się nowy bohater, który będzie zupełnie inny niż dotychczasowi. Może będzie bardziej radykalny, może będzie miał mroczną przeszłość, ale na pewno nas zaciekawi.

Jak wspomniałem na początku nie jestem w stanie opisać wszystkich antybohaterów jacy pojawili się na kartach komiksów. Czy wy macie swoich ulubionych, może o jakimś ważnym nie wspomniałem? Dajcie znać w komentarzach pod artykułem lub na fanpageu.Pages ( 6 of 6 ): « Poprzednia 12345 6

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 23 = 26

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.