herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

All Star Batman.Tom 2 – recenzja


all-star-batman-konce-swiata-dc-odrodzenie-tom-2-b-iext53100156

Scott Snyder to jeden z tych autorów komiksów, który potrafi stworzyć nie tylko ciekawe opowieści jak Amerykański Wampir czy Wytches, ale z powodzeniem tworzy historie popularnych bohaterów. W erze New 52 stworzył kilka niesamowitych przygód Mrocznego Rycerza w serii Batman, z których wiele elementów przeszło już do kanonu tej postaci. A teraz w czasach Odrodzenia zajął się pisaniem jego przygód w innych tytułach, np. All Star Batman.

CZYTAJ TAKŻE: 10 najlepszych powieści graficznych z Batmanem.

Sam tytuł nawiązuje to prestiżowego imprintu DC z lat 2005-2008, gdzie najwybitniejsi twórcy tacy jak Frank Miller i Jim Lee, mogli przedstawić swoją interpretację Batmana. Były duże plany, jednak po 10 numerach i kilku kontrowersjach tytuł All Star Batman i Robin zawieszono. Nam pozostały te zeszyty i słynne już kadry, gdzie Batman jest nadętym dupkiem z kompleksami i nadwrażliwością na temat swojego auta.

QuarkTemplate 22pg..doc.qx

Dzisiaj DC wraca do tego formatu, na szczęście już bez kontrowersji. A za sterami zasiada wspomniany już Scott Snyder. Pierwszy tom był udany, drugiemu tez wiele nie brakuje.

CZYTAJ TAKŻE: Batman. Tom 3. Jestem Bane – recenzja

Największy detektyw na świecie

Główna historia w tym tomie jest klasyczną opowieścią o Batmanie. Zajmuje się on rozwiązaniem zagadki, która zagraża całej ludzkości. Do czynienia mamy z kilkoma znanymi jego przeciwnikami takimi jak Mr. Freeze czy Poison Ivy. Batman musi wysilać swój intelekt i przewidywać co może wydarzyć się dalej. Pomimo tego nie brakuje tutaj spektakularnych scen akcji, na czele z motocyklowym pościgiem po ulicach Waszyngtonu. Batman Snydra jest już dojrzały, całkowicie pewien swoich umiejętności. Pomimo tego jednak nigdy nie lekceważy żadnego przeciwnika.

Na równi wykorzystuje swój intelekt, jak i siłę fizyczną oraz gadżety. Miło jest odpocząć od Batmana obrońcy Ziemi przed wszelkim kosmicznym niebezpieczeństwem, jakiego często widujemy w przygodach Ligii Sprawiedliwości.

CZYTAJ TAKŻE: Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad.-recenzja

All Star Jock

Za rysunki odpowiedzialnych jest kilku rysowników: Mark Morales, Tula Lotay, Francesco Francavilla oraz Jock. Prace tego ostatniego wyróżniają się najbardziej. Nadają niesamowitego klimatu opowiadanej historii. Jego ilustracje są dynamiczne, sprawiają wrażenie szybkiego rysowania, a jednocześnie są dopracowane i posiadają wyjątkowy styl, po którym jest łatwo rozpoznać ich autora. Duże wrażenie zrobiły na mnie zwłaszcza początkowe strony, gdzie akcja rozgrywa się w zimowej zamieci, a użyte kolory ograniczają się do bieli, czerni i kilku odcieni błękitu, od czau do czasu złamanych akcentem żółci. Rysunki pozostałych ilustratorów tworzących ten tom także stoją na wysokim poziomie i z przyjemnością się je ogląda.

asb2

All Star Batman. Tom 2 nie jest dziełem wyjątkowym, jednak jest to komiks, który daje nam dawkę ciekawej opowieści z Batmanem w roli głównej, kilku dawno niewidzianych przeciwników, znakomite sceny akcji i ciekawe ilustracje. Polecam go nie tylko fanom Batmana, warto mieć go na półce.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuje wydawnictwu Egmont


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.