herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

All new Wolverine. Tom 1 recenzja


14569493o

Laura Kinney, czyli X-23 to klon Wolverine stworzona w celu uzyskania doskonałej armii zabójców. Dzięki pomocy Logana udało jej się oswobodzić. Po jego śmierci Laura postanowiła przejąć jego robotę stając się nowym Wolverinem. Krótko po tym dowiaduje się ona, iż tajemnicza organizacja klonuje ją samą, by stworzyć jeszcze bardziej mordercze jej wersje. Siostry, bo tak się nazywają uciekły z laboratorium, a jego szefowie zwracają się do Laury, by pomogła sprowadzić je z powrotem.

Cztery siostry to przyzwoity, ale nie spektakularny pierwszym story arc The All-New Wolverine. Uważam, że pierwszy numer jest znakomity, ale czytelnik może szybko znudzić się zawiłościami klonowania. To, co trzyma czytającego przy tym komiksie to wzajemne interakcje między bohaterami. Same siostry to pokręcone postacie, jednak ich relacje wydały my się bardzo ciekawe oraz pełne humoru i ciepła.

15987849o

W komiksie pojawia się także stary xmenowski wyjadacz Angel. Zależy mu na tym by Laura nie cierpiała w żaden sposób, natomiast ona zawsze rzuca się w wir walki, licząc na swój dar natychmiastowego leczenia. Ciekawie wypada relacja Laury z jej klonem Gabby. Pomimo tego, iż była ona ćwiczona, by zostać najgroźniejszym zabójcą, to zachowała część swojej niewinności i naiwności dziecka. Jej interakcja z X-23 wygląda jak relacja starszej i młodszej siostry.

W ostatecznym rozrachunku warto sięgnąć po ten tom, bo X-23 jest ciekawą postacią, a jako Wolverine może jeszcze sporo namieszać.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuje wydawnictwu Egmont.

 


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 3 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.