herozone

blog o komiksach i superbohaterach

RECENZJE

Action Comics: Booster gold


14569489o

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie to Booster Gold, bo jeżeli Dan Jurgens ma tylko okazję, by przemycić stworzonego przez siebie bohatera, to na pewno to zrobi. W tym tomie przygód Supermena samozwańczy strażnik czasu z przyszłości okazuje się mimowolnym kompanem i co zaskakujące, głosem rozsądku Człowieka ze Stali. Ponieważ Clark za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się, czy Mister Oz to naprawdę jego ojciec. W tym celu cofa się w czasie do ostatnich chwil życia planety Krypton. Niestety ta eskapada zagraża spójności strumienia czasu, Booster stara się pomóc, ale nie jest on jak wiemy najlepszy w pomaganiu. A na Ziemi, także nie dzieje się najlepiej. Pod nieobecność męża Lois podejmuje samodzielną próbę uwolnienie swojego ojca z rąk terrorystów,  bez jej wiedzy podąża za nią jej syn Jon.


elseworlds-posterCZYTAJ TAKŻE:

Arrowverse – siła drzemie w złoczyńcach.


 

Największy bohater, o którym nigdy nie słyszeliście

3374704-5949474523-21838Muszę przyznać, ze Booster to jeden z moich ulubionych bohaterów DC. Odkąd pojawił się w 1986 roku, każde jego pojawienie się wprowadza zamieszanie i trochę humoru. Samo przedstawienie tej postaci uległo zmianie poprzez lata. Na samym początku był spryciarzem z przyszłości, który technologię i wiedzę z XXV wieku, wykorzystywał, by stać się celebrytą. Dziś, po wielu przejściach,  które zmieniły jego sposób patrzenia na świat, jest on dojrzalszym i bardziej odpowiedzialnym bohaterem.

Jedno się jednak nie zmieniło, Booster próbuje ratować oś czasu, i nigdy nic nie idzie w zgodzie z planem. I  tak jest też w tym przypadku, z tym że kłopoty z czasem wywołuje Superman. Przez okoliczności zmuszeni zostali do współpracy, nie szczędzą sobie nawzajem złośliwości, i coraz bardziej pogrążają się w tarapatach. Czyż nie brzmi to jak scenariusz przygodowego filmu lub powieści? I taki charakter ma ten ostatni tom przed przejęciem tytułu przez Bendisa. Wartka akcja, przeplatana dowcipnymi dialogami i wizytami w alternatywnych rzeczywistościach.


13805581oCZYTAJ TAKŻE:

Suicide Squad – Ziemianie w ogniu. Tom 4-recenzja


 

Fabuła przybiera niekorzystny obrót, gdy Superman i Booster zostają uwięzieni w kontrolowanej przez Generała Zoda oraz jego rodzinę przyszłości,  Tam akcja rozkręca się na dobre, a czytelnik dostaje masę akcji, walk i wszystkiego, czego można spodziewać się po starciu Zoda z Kal-Elem.  Generał, swoją drogą jest ostatnio bardzo popularny, o czym można się przekonać czytając najnowsze przygody Suicide Squad.

Nieobecni ojcowie

 

Jednocześnie z głównym wątkiem, śledzimy historie Lois, Jona i ich relacji z ojcem dziennikarki; syna Zoda ze swoi rodzicem, oraz obserwujemy jak Klark próbuje uratować swojego ojca. Wszyscy oni pozbawieni w jakiś sposób zostali ojców w swoim życiu, czy to z własnego wyboru jak Lois, czy przez niesprzyjające okoliczności jak Superman.

15987838o

To jest właściwe główny motyw tego tomu, brak wzoru Ojca, pragnienie jego akceptacji, czy też poszukiwanie takiej figury w swoim życiu. Wszystko to wymieszane z akcją i komiksowym sposobem narracji. W sumie całość czyta się przyjemnie, a o to przecież chodzi.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu Egmont.


LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

43 + = 49

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.