herozone

blog o komiksach i superbohaterach

FILMY ZESTAWIENIA

30 Najlepszych filmów akcji lat 80-tych.


24. Zaginiony w akcji.


„War isn’t over till last man come back home”

pobraneChuck Norris policzył do nieskończoności, dwa razy. Zrobił też wszystkie pompki. Zagrał także w filmie Zaginiony w Akcji. Temat poważny, bo kilkanaście lat po wojnie w Wietnamie pozostawali nadal amerykańscy więźniowie wojenni. Jednak w latach 80-tych poprawność polityczna nie obowiązywała, więc kiedy zawodzi dyplomacja, Chuck wyrusza na ratunek z karabinem i minami przeciwpiechotnymi.

Co ciekawe, jednocześnie kręcono część I i II. Ten film to ta druga część, ale producenci stwierdzili, że jest lepszy z dwóch filmów i wypuścili lepszy film wcześniej. Sprytne marketingowe podejście. Złych Wietnamczyków odtwarzali filipińscy aktorzy, gdyż film kręcono na Filipinach.

 23. 48 Godzin.


„I’ve been in prison for three years. My dick gets hard if the wind blows.”

422680079936981_mainphotosTwardy glina z rasowymi uprzedzeniami musi współpracować z czarnoskórym więźniem w celu rozwiązania prowadzonej sprawy. Niby nic takiego, ale jeżeli dodamy Nicka Nolte w jego najlepszych latach i Eddiego Murphiego tuż po staniu się gwiazdą SNL otrzymujemy pierwszy i jeden z lepszych buddy movies wszech czasów.

Na początku panowie za sobą nie przepadają, wręcz się nienawidzą. Z czasem zaczynają sobie ufać, a na końcu się zaprzyjaźniają. Reżyser Walter Hill stworzył doskonałe połączenie komedii z filmem sensacyjnym. Obaj główni bohaterowie są bardzo wyraziści, bezkompromisowi i nie zależy im na tym, co świat o nich myśli. Film doczekał się kontynuacji pod tytułem Kolejne 48 godzin.

22. Conan Barbarzyńca.


„To crush your enemies, to see them driven before you, and to hear the lamentations of their women.”

MOV_a42ea9cd_bPradawne czasy, miecze, brutalne pojedynki i ARNOLD SCHWARZENEGGER!! Ten film jest tak zły, że aż wspaniały. Arnold walczy ze swoim akcentem, odgrywa swoją pierwszą scenę miłosną i to nie peruka. Tak, Arnie zapuścił włosy by pasować do roli.  Karierę kulturysty zakończył w 1975 roku, ale podczas przygotowań do tego filmu osiągnął taką formę, iż wystartował w zawodach Mister Universum w 1980 i wygrał. W związku z tym wszystkie sceny kaskaderskie musiał robić sam, bo nie znaleziono dublera.

Historia Conana jest cudowanie brutalna, pierwotna i porywająca. Scenariusz napisał Olivier Stone, ten sam od FK i Platoon. W pierwotnej wersji akcja działa się w post apokaliptycznym świecie. Na szczęście, ktoś wybił mu to z głowy i oglądamy losy Conana w epoce hyberyjskiej. Poza tym każdy film, w którym głos Lorda Vadera (James Earl Jones) zamienia się w wielkiego węża ma moje zainteresowanie. Poza tym ta wspaniała muzyka.

Do dziś jest wykorzystywana w filmach i zwiastunach do podkreślenia nastroju. Nikt inny nie mógłby zagrać Conana lepiej. Dziś już nie kreci się takich filmów. A w dniu premiery ludzie ustawiali się w kolejki by zobaczyć ten film. Ach… stare dobre czasy.

21.Nico – ponad prawem.


You guys think you’re above the law… well you ain’t above mine!

s-l300Szpiegowska intryga w Chicago, nieuczciwi agenci CIA, przemyt narkotyków i facet z kucykiem. Kolejny film, który popularność zyskał wraz z pojawieniem się wypożyczalni kaset video. Teraz proszę młodszych czytelników o wygooglowanie co to była kaseta video. Steven Segal twierdzi, że przez wiele lat pracował jako agent CIA i szpieg. Tak naprawdę w Japonii uczył angielskiego, a po powrocie do Stanów sztuk walki. Wpadł w oko jakiemuś agentowi i tak się zaczęło.

Zanim został fanem Putina, nakręcił kilka fajnych kopanych filmów. Jednym z nich jest Ponad Prawem. U nas, na rynku wideo wszystkie jego filmy miały tytuły Nico: coś tam. Sugerując, że to część trylogii. Jedyne co miały wspólnego to kucyk i łamanie kończyn. Jeżeli chodzi o geekowskie ciekawostki to należy nadmienić iż w filmie występuje gwiazda filmów Blaxploitation, Pam Grier oraz młodziutka Sharon Stone w roli żony Nico Toscaniego.

20.Gwiezdne wojny. Imperium kontratakuje


„Never tell me the odds.”

esbquadkastellarge1Jestem jedną z tych kilku osób na świecie, która uważa, że prequele były lepsze. Już, przyznałem się, mam to za sobą. Jednak z oryginalnych GW to moja ulubiona część. Jest mroczniejsza od pierwszej, bohaterowie już lepiej nam znani i więcej się dzieje. Jest to prawie najlepszy sequel na świecie i nie ma co do tego wątpliwości.

Film jest pełen akcji, poznajemy kolejne zakątki galaktyki daleko, daleko stąd. Luke na chwile robi się interesującym bohaterem, ale w całym filmie rządzi Han Solo, którego Harrison Ford nienawidził grać i chciał żeby go uśmiercono. Dlatego jego postać zostaje zatopiona w karbonicie, producenci nie wiedzieli, czy Ford powróci do kolejnej części.


Pages ( 2 of 6 ): « Poprzednia 1 2 3456Następna »

1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

52 + = 62

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.