herozone

blog o komiksach i superbohaterach

ZESTAWIENIA

10 nadchodzących ekranizacji komiksów


11029_750_200_1521304711

W ciągu najbliższych dwóch, trzech lat pojawi się kilkanaście filmów o superbohaterach. O wielu z nich wiemy bardzo mało, ponieważ są we wczesnej fazie produkcji lub dopiero ogłoszono, że powstaną. Przyjrzyjmy się jednak bliżej tym tytułom, które wydają się najbardziej interesujące.

10

HARLEY QUINN


hq

Harley zadebiutowała jako pomocnik Jokera w Batman: The Animated Series w 1992 roku, później stała się jedną z najpopularniejszych postaci DC. Popularność Harley Quinn w najbliższych latach prawdopodobne wzrośnie jeszcze bardziej, ponieważ niedługo pojawi się w serialu animowanym. Będzie on dostępny na mającej powstać platformie streamingowej DC. Zaplanowano 26 odcinków pierwszego sezonu, ale nie znamy jeszcze daty premiery. W serialu komediowym Quinn spróbuje przejąć władzę nad podziemiem Gotham City, wraz ze swoją partnerką Poison Ivy. Zapowiada się dobra zabawa i masa śmiechu.

CZYTAJ TAKŻE: 10 najlepszych powieści graficznych z Batmanem.

9

HELLBOY


helboy herozone.cba.pl

Po kilkuletniej przerwie Hellboy powraca na ekrany. Reżyserią zajmie się Neil Marshall, a w roli głównej wystąpi znany ze Stranger Things David Harbour. W ekranizacji wydawnictwa Dark Horse pojawią się także: Ian McShane jako Profesor Trevor Bruttenholm, człowiek, który wychował Hellboya jak własnego syna oraz Daniel Dae Kim jako agent Ben Daimio.

Przeciwnikiem Hellboya będzie grana przez Mille Jovovich Nimue, Krwawa Królowa, średniowieczna potężna czarownica, która pragnie zniszczyć świat. Film ma być przeznaczony dla starszej publiczności i będzie pełnym akcji horrorem. W kinach pojawi się 11 stycznia 2019 roku.
8

JUDGE DREDD: MEGA-CITY ONE


mega city one

Kiedy w 2012 roku pojawił się film Dreed, większość fanów Sędziego była wniebowzięta. Cudownie oddany klimat postapokaliptycznego społeczeństwa, genialna rola Karla Urbana, i imponujące sceny akcji. To główne zalety tego filmu. Były plany na sequel, ale nic z tego nie wyszło.

Teraz chodzą słuchy o serialu telewizyjnym, który ma być kontynuacją hitu z 2012 roku. Podobno też trwają rozmowy z Karlem Urbanem by wcielił się ponownie w swoją rolę. Fabuła filmu ma skupiać się na grupie sędziów, próbujących utrzymać porządek na ulicach miasta molocha, tytułowego Mega-City One. Premiera ma nastąpić najwcześniej w 2019 roku.

7 Deadpool: The animated series


deadpool

W tym roku Deadpool pojawi się w kinach w kontynuacji swojego hitu. A następny przystanek to mały ekran. Powstaje serial animowany dla dorosłych o przygodach najemnika z niewyparzoną gębą. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Donald Glover, aktor i ceniony reżyser serialu  Atlanta.

CZYTAJ TAKŻE: Czy powstanie więcej filmów jak Logan?

Nie wiadomo czy głównej postaci głosu użyczy Ryan Reynolds, wiemy tylko, że zamówiono 10 odcinków pierwszego sezonu. Deadpool wcześniej pojawił się w kilku kreskówkach Marvela, jednak z oczywistych względów nie mógł w pełni pokazać swoich możliwości. Tym razem Wade będzie mógł być sobą w 100%.

6 Spawn


Spawn 2019

Spawn to marka, która zbudowała pozycję Image Comics. Dzięki temu komiksowi miliony fanów pokochało Ala Simmonsa, byłego agenta CIA, który został zabity przez swoich współpracowników. Po śmieci wrócił jako piekielny żołnierz, żeby się zemścić. Był to tak popularny bohater, że w latach 90, poza komiksem miał własny serial animowany na kanale HBO i wystąpił w pełnometrażowym filmie. Ten jednak za daleko odszedł od komisowego oryginału i nie spodobał się fanom. Teraz po kilkunastu latach, sam twórca Spawna, Todd McFarlane tworzy nowy projekt. Zapowiada on całkowity reboot oraz wierne oddanie klimatu komiksu. Film ma być horrorem, a Spawn ma nie mówić ani słowa przez cały film. Budżet jest mały jak na Hollywoodzką produkcję, bo 10 milionów dolarów.

CZYTAJ TAKŻE: Spawn jak rekinPages ( 1 of 2 ): 1 2Następna »

3 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 8 =

Komiksami i superbohaterami interesuję się od dziecka. Postanowiłem rozwijać swoją pasję oraz dzielić się nią z innymi. W ten sposób powstał projekt Herozone. Zapraszam do lektury, do komentowania i do wspólnego delektowania się światem superbohaterów.